Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2013

ΒόλεΪ Εφήβων:Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 3-0

Τα πιτσιρίκια του Παναθηναϊκού επικράτησαν για πλάκα και επί του ολυμπιακού και σφράγισαν την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων.
Παίζοντας με όλα του τα όπλα ο Παναθηναϊκός μετέτρεψε σε περίπατο των αγώνα με τον ολυμπιακό.
Οι πράσινοι επιβλήθηκαν με 3-0 σετ διπλασίασαν τις νίκες τους και σφράγισαν την πρόκριση στην τελική φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων. Πλέον, απομένει το ματς κόντρα στον ΑΠΣ Φθία για να πάρουν και την πρώτη θέση του ομίλου τους.
Στα καθαρά αγωνιστικά το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στο πρώτο σετ. Ο ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά στο ματς και απέκτησε ένα προβάδισμα τεσσάρων πόντων το οποίο και συντηρούσε μέχρι και το 17-21. Εκεί οι πράσινοι με ένα σερί 5-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ και τελικά κατέκτησαν το σετ με 25-23.
Τα επόμενα δύο σετ έμοιαζαν με τυπική διαδικασία αφού ελάχιστες φορές πέρασαν οι ερυθρόλευκοι μπροστά στο σκορ. Έτσι, το Τριφύλλι πήρε τη νίκη και σφράγισε την πρόκριση.

Παναθηναϊκός - oλυμπιακός 3-0