Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Βόλεϊ Ανδρών: Άντεξε για ένα σετ αλλά ήρθε μοιραία η 5η φετινή ήττα.......

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε αλλά δεν είχε ανάλογη συνέχεια απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1 σετ…
Με το… δεξί ξεκίνησε ο Παναθηναϊκός στο παιχνίδι του απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, κατακτώντας το πρώτο σετ του ματς που έγινε παρουσία αρκετών οπαδών του στην Κυψέλη, για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1, όμως η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη όπως φαίνεται και από την ήττα με 3-1 σετ…

Μένοντας από δυνάμεις αλλά και ψυχραιμία το «τριφύλλι» απώλεσε τρία διαδοχικά σετ, μένοντας σε όλα κοντά στο σκορ αλλά μην μπορώντας να κερδίσει κάποιο από αυτά, με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την ανατροπή και να παίρνουν τελικά αυτοί τη νίκη.

Τα σετ: 25-20, 18-25, 19-25, 19-25