Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2013

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ: Άνετες νίκες για τις «πράσινες»

ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΕΑΝΙΔΩΝ: ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ 42 -66

Οι «πράσινες» νεανίδες πέρασαν νικηφόρα και από τα Καλύβια την Κυριακή (20/10) με σκορ 42-66. Οι παίκτριες του Τριφυλλιού ήταν πίσω στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο αλλά με αντεπίθεση διαρκείας στο τρίτο δεκάλεπτο πήραν προβάδισμα στο σκορ, το οποίο και διατήρησαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Κορυφαίες για τις «πράσινες» οι Κορακίτη και Γαλιατσάτου.

Τα δεκάλεπτα: 16-7, 29-25, 34-42, 42-66.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ ( Παναγόπουλος) : Κορακίτη 24(1), Γαλιατσάτου 13(2),  Κάκουρη 2, Ιθακήσιου 2, Βελούδη Α. 5(1) , Καραμπεσίνη, Βελούδη Αικ. , Βουλκίδη 3, Μαθιανάκη, Κατσιμάρδου 15, Μαυράκη, Τζάρου.

ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ: ΕΥΝΙΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. 8-57

Ένα εύκολο πρωινό Σαββάτου είχαν οι κορασίδες του Παναθηναϊκού που επικράτησαν στο κλειστό των Άνω Λιοσίων με σκορ 57-8 του Εύνικου. Οι παίκτριες της Κατερίνας Χατζηδάκη δείχνοντας την απαιτούμενη σοβαρότητα και αυτοσυγκέντρωση δεν έδωσαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στην αντίπαλη ομάδα και καθάρισαν την νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Τα δεκάλεπτα: 0-15, 2-27, 5-44, 8-57.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Α.Ο. ( Χατζηδάκη) : Βασιλάκη 12 (2), Βελούδη 7, Φωτοπούλου, Φρίμα 2, Φάρου 18, Κάκουρη 4, Αναστασίου, Λυκούδη 7, Περιστέρη 2, Παπαγεωργοπούλου 5, Μουρίκη, Κολοκοτρώνη.