Δευτέρα 14 Οκτωβρίου 2013

Μπάσκετ Κορασίδες-Νεάνιδες: Άνετες νίκες για το Τριφύλλι

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 61-32 (Κορασίδες)

Εύκολη νίκη πέτυχαν οι κορασίδες του Παναθηναϊκού ΑΟ στον Τάφο του Ινδού το Σάββατο όπου επικράτησαν του Κρόνου Γέρακα με σκορ 61-32. Με κορυφαίες την Φάρου και Λυκούδη οι πράσινες πήραν κεφάλι στο σκορ από την αρχή του παιχνιδιού και δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στις αντιπάλους τους.

Τα δεκάλεπτα: 13-4, 31-11, 46-26, 61-32.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Χατζηδάκη): Βασιλάκη 9 (1), Βελούδη 4, Φρίμα 6, Φάρου 17(3), Αναστασίου 3, Λυκούδη 16, Παπαγεωργοπούλου 4, Κολοκοτρώνη 2, Κακούρη, Φωτοπούλου, Πισπίρη, Περιστέρη.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 61- 32

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ 65-49 (Νεανίδες)

Ένα δεκάλεπτο ήταν αρκετό για τις νεάνιδες του Παναθηναϊκού για να κατακτήσουν το ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στον Εύνικο με σκορ 65- 49. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτριες του Τριφυλλιού πέτυχαν 23 πόντους ενώ με υποδειγματική άμυνα δέχτηκαν μόνο δύο πόντους και με κορυφαία την Κορακίτη πήραν την νίκη.

Τα δεκάλεπτα : 15-10, 29- 26, 52- 28, 65- 49.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Παναγόπουλος): Κορακίτη 18(2), Γαλιατσάτου 5, Κακούρη 2, Ιθακησίου, Βελούδη 9, Χριστινάκη 7, Γεωργίου 2, Βουλκίδη 3(1), Μαθιανάκη, Κατσιμάρδου 13, Καραμπεσίνη, Τζάρου 6.