Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2013

Ποδόσφαιρο Εφήβων Κ17:Πλατανιάς – Παναθηναϊκός 1-4

Οι έφηβοι του Παναθηναϊκού νίκησαν με 1-4 τον Πλατανιά. Σκόρερ του Τριφυλλιού οι Χατζηγιοβάννης και Λάμπρου που πέτυχαν από δύο τέρματα ο καθένας.

Το 0-1 πέτυχε μόλις στο 2΄ ο νεαρός Χατζηγιοβάννης, ο οποίος αποκτήθηκε φέτος από τον Παναθηναϊκό, με εκπληκτικό σουτ από πολύ μακριά, κρεμώντας τον τερματοφύλακα του Πλατανιά.

Λίγα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 0-2.

Ο Πλατανιάς μείωσε λίγα λεπτά πριν λήξει το πρώτο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενος μία στιγμή αδράνειας στην «πράσινη» άμυνα.

Στο δεύτερο μέρος πρωταγωνιστής ήταν ο Λάμπρου, ο οποίος πέτυχε το 1-3 περνώντας όλη την αντίπαλη άμυνα με φοβερό «σόλο», ενώ με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την ανησυχία που επικρατούσε προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, λόγω του δυνατού σεισμού στην Κρήτη με επίκεντρο τα Χανιά. Είναι χαρακτηριστικό πως ορισμένοι ποδοσφαιριστές δεν μπορούσαν καλά-καλά να σταθούν στα πόδια τους εξαιτίας του ισχυρού ταρακουνήματος από το σεισμό.